עם כל הצער והכאב…With all the sympathy

by

תביעתם של הורי תאיר ראדה ז"ל, אם תצליח מבחינה משפטית, לא תביא לשום תוצאות חיוביות לטובתו של איש. היא לא תחזיר להורים את היקר להם מכל שאבדו. היא לא, להבדיל מזהוי חד-משמעי וענישה של הרוצח, תעמיד את הצדק על כנו. היא לא תהפוך את שהותם של תלמידים אחרים באותו בית ספר, כמו גם בבתי ספר אחרים, לבטוחה יותר. כל מה שהיא תשיג זה הפיכתם של בתי הספר בארץ יותר דומים לאלו בארה"ב, שיותר ויותר דומים לבתי כלא לפושעים לא מסוכנים. כשחזרנו ארצה לפני מספר שנים, והבן שלי חזר מיומו הראשון בבית הספר היסודי החדש בהתלהבות אין קץ כי "בהפסקה מותר להסתובב לבד חופשי בכל בית הספר!", ידעתי שעשיתי את הדבר הנכון בכך שהבאתי אותו לכאן, עם כל הבעיות הרבות שבמערכת החינוך כאן. אין ספק שמוטל עלינו לעשות את המיטב כדי לשמור על בטחונם ובטיחותם של ילדינו, אבל סגירתם בכלובים ובדודם המוחלט מן העולם החיצון הוא לא המיטב.

——————

It's becoming more and more like the US here, and not always in a good way. All this lawsuit will achieve is make Israeli schools look like low security prisons, just the way my son's elementary school did before we moved back here. There is no way our kids, or anyone else for that matter, can be 100 % safe at all times, there never was or will be, and it's about time we got used to it.

מודעות פרסומת

9 תגובות to “עם כל הצער והכאב…With all the sympathy”

 1. רוגל Says:

  רק הערת אגב – לא כל בתי הספר בארה"ב הם העתק של מתקן החקירות בגוואנטנאמו, אפילו לא כל בתי הספר הציבוריים. אני לא יודע היכן התגוררתם בארה"ב, אבל מניסיוני הדל יש גם בתי ספר שנראים כמו בתי ספר.
  אני אומנם משלם כפול ושולח את הבת שלי לבית ספר פרטי – שבהחלט איננו כמו מכלאה, אבל גם בתי הספר הציבוריים אצלנו בקלרקסטאון הם תאווה לחיך (יחי מס נדל"ן גבוה! 🙂 )

 2. Alisa Says:

  אנחנו היינו בפלורידה. בין השיעורים הילדים הוצעדו בטור מכיתה לכיתה, לאורך קו שהיה מצוייר לאורך המסדרון, ושאסור היה לחרוג ממנו. כנ"ל לקפטריה. היתה הפסקה אחת ביום של 20 דקות, בה היה מותר לשחק חופשי רק במגרש המשחקים. גם להפסקה הם הוצעדו בתור כמתואר לעיל. כל זה היה אחרי הטבח בקולומביין, ואין לי ספק ש"אמצעי זהירות" אלו היו תוצאה ישירה של הטבח, כמו גם אירועים דומים אחרים בשנות ה-90. בית הספר היה ממוקם בבניין שהוקם זה עתה, והיה שונה בתכלית מבניינים יותר ישנים, שהיו בנויים בצורה הרבה יותר פתוחה, מסביב לחצר, חלונות גדולים, וכו'

 3. krm Says:

  Our Ds view us as subjects and are trying to turn us all into cerfs, so the prisoner treatment is right up their alley.

 4. מיכאל Says:

  לא ידעתי שזה המצב בארה"ב. רק הפסקה אחת במהלך יום לימודים מלא?
  כל ההצעדות, הפס הלבן והכליאה במבנים מזעזעים. אם לשם אנחנו צועדים, (ואנחנו לא זקוקים לתיקון השני לחוקה שאין כדי להשיג אמצעי יריה , הנשק כאן מחולק ע"י המדינה עצמה), לא נותר לי אלא לחשוש לשנים שנותרו לבנותי בבית ספר.

 5. Imshin Says:

  לא נעים לכתוב את זה על אנשים שקרה להם כזה אסון נורא, ומי שלא נמצא במקום לא יכול לשפוט אותם, אבל לכל אורך הדרך, ההורים של הילדה המסכנה הזאת, ובמיוחדהאמא, מתנהגים בצורה מבישה ומקוממת.

  התביעה הזאת שלהם בכלל לא מפתיעה. אני מקווה מאד שבית המשפט יתיחס אליה בכל הכבוד שהיא ראויה לה, למרות הצער וההזדהות עם כאבם של התובעים, ותזרוק אותה מכל המדרגות.

 6. Alisa Says:

  מיכאל, זה היה המצב בבית הספר המסוים ההוא. בארה"ב יש לעתים הבדלים גדולים בין מערכות החינוך ממדינה למדינה, כי עדיין הסמכות הפדרלית בתחום זה היא קטנה מאד. אבל הרושם הכללי שיש לי הוא שזהו הכיוון שאליו הולכים שם. אני רואה גם סימנים לכך כאן בארץ, והתביעה של מש' ראדה , אם תצליח, היא צעד משמעותי בכיוון זה. זהו חלק מתופעה יותר רחבה, שבאנגלית קוראים לה "תרבות הבטיחות". חוקים שמחייבים, למשל, חגירת חגורת בטיחות במכונית, או חבישת קסדה לרוכבי אופנועים, הם סימפטומים מוכרים לתופעה זו.

 7. Alisa Says:

  אימשין, בדיוק כך. ואני ממש לא באה בטענות להוריה של הילדה. אני אבל כן חושבת שצעד זה שהם נוקטים בו לא היה עולה על דעתם לולא שינוי משמעותי שחל בתרבות הישראלית בשנים האחרונות, שנוי שאני ממש לא אוהבת.

  וד"א, טוב "לראות" אותך שוב:-)

 8. Imshin Says:

  🙂

 9. krm Says:

  Oddly, in the USA, the worst gun violence problems are in the most restrictive jurisdictions – and particularly in areas designated as "gun free zones" such that there are theoretically no guns there to be violent with.

  The least gun problems crop up where the criminals (who will have guns regardless of the laws) face higher odds of regular law abiding citizens also having guns – jurisdictions with broad concealed carry permit regulations.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: