Today in Jerusalem: 3 dead, over 40 injured.

by

פרח מזיכרוני שם הארגון שלקח את האחריות לפיגוע היום (משהו עם 'הגליל'), ושכביכול מורכב מערביי ישראל(?). אני מניחה שנשמע יותר פרטים הערב.

*מצאתי: "גדודי חופשיי הגליל".

——————

On the radio today they said that the organization that claimed responsibility for today's attack is unknown to the Israeli security services, and they doubt it even exists. The interesting bit is that the organization is supposedly comprised of Israeli Arabs (as opposed to the usual suspects that come from the territories). If the organization is indeed bogus, someone has made it a point to spread that particular rumor. If, though, it does exist, that detail makes it a whole new ball game.

Update: it is the same organization that claimed responsibility for another deadly attack back in March. In both cases the attackers were from East Jerusalem, and worked in the Western part of the city. Both were relatively young (26 and 31), and had criminal records.

Update: it now looks as if the reporter I heard confused two different organizations. As far as I can tell, the one being discussed now made no claims as to the make up of its members. I would say kill them now, sort them out later, if only we knew who they are. BTW, the apparent reason for the confision is that both names have the word 'Galilee' in them, which makes it smell a bit like Hizballah. The name of the current group also includes a dedication to Imad Mughniyah

Update: now the media are saying that no group has claimed responsibility. Maybe what they mean is 'no one credible'.

10 תגובות to “Today in Jerusalem: 3 dead, over 40 injured.”

 1. dugmanegdit Says:

  משחררי הגליל. חוליה שלהם היא זו שרצחה את החייל אולג שייחט ז"ל.

 2. Alisa Says:

  לא, זה ארגון אחר, רק השם דומה – ראה את העדכון לפוסט.

 3. rogel Says:

  לפי הבי.בי.סי זה היה נהג טרקטור, ממתי מי שהורג ישראלים הוא טירוריסט?

 4. Alisa Says:

  זה ה-BBC, מה חדש.

 5. יעקב Says:

  אני לא מבין את המשחק המטומטם של "מי האירגון האחראי".
  מה זה משנה ? וכי יש הבדל כלשהו בין הארגונים השונים ?
  שיקראו לעצמם מה שהם רוצים, אני לא מחוייב לשמות שהם מדביקים לעצמם. אני לא משחק את המשחק שלהם. בשבילי הם ערבים.
  (אם השם עוזר לשב"כ לגלות מחבלים נוספים – בסדר, שיתעסקו הם בשמות ואירגונים, גם לז'רגון השב"כי אין לי מחויבות).

 6. Alisa Says:

  מי דבר על מחויבות? המידע זורם, זה חלק מהמידע. מידע זה יכול היות שימושי או לא, תלוי בנסיבות ובמידע עצמו.

 7. dugmanegdit Says:

  אליסה-
  טעות שלי. זה אמור היה להיות "חופשיי הגליל"…

  יעקב-
  מה שאתה אומר זה בערך כמו לומר "מה זה משנה קקון או אברג'יל – שניהם צריכים להיות בכלא". כעקרון זה נכון – את כל ארגוני הטרור הללו צריך לחסל, אלא שיש הבדל בין כמה פלאחים מאום אל-פחם שמחליטים לחטוף חייל לבין התארגנות מעט יותר רצינית. השאלה שעולה היא – האם "חופשיי הגליל" הוא ארגון של ממש או רק כמה חברה שמנסים לקחת אחריות על כל מיני עניינים. זה כבר הבדל גדול….

 8. יעקב Says:

  "זה כבר הבדל גדול…."
  לא, זה שום הבדל.
  הנפגעים נפגעו. המפגעים פגעו. הם עשו זאת מסיבות לאומניות, בגלל שהם ערבים, ובגלל שהקורבנות יהודים. זה כל מה שחשוב.
  השמות שהם מדביקים לעצמם אינם חשובים, ואל לנו להתעסק בשמות.
  התעסקות בשמות האירגונים זה נסיון לטשטש את מהות העניין, כאילו יש לנו מלחמה עם "חופשיי הגליל" – ולא היא – מלחמתנו היא נגד הערבים.

 9. dugmanegdit Says:

  יעקב-
  "התעסקות בשמות האירגונים זה נסיון לטשטש את מהות העניין, כאילו יש לנו מלחמה עם “חופשיי הגליל” – ולא היא – מלחמתנו היא נגד הערבים."
  זו בדיוק השאלה – נגד מי אנחנו נלחמים. אין ספק שלו היו קמים ערביי המשולש מחר בבוקר ומגלים שכל היהודים נעלמו הם לא היו מזילים אפילו דמעות תנין (ודבר דומה אפשר לומר גם על היהודים ביחס לערבים). אלא שהשאלה היא מי הם האנשים שמוכנים לקחת נשק לידיים ולהלחם ממש או לסייע להם. האם הגורמים הללו והמסייעים להם הם כל האזרחים הערבים כאן או שמא הם קבוצה קטנה יחסית; האם יש ארגונים של ממש או שמא יש כמה סטודנטים ממפלגת בני הכפר באונ' חיפה שלוקחים אחריות מבלי שעשו דבר? ההבדלים כאן הם כל-כך מהותיים שקשה לי להבין איך ירצה אדם להתעלם מהם…

 10. יעקב Says:

  ההבדלים היו יכולים להיות מהותיים לו היו קיימים.
  לא קיימים הבדלים בין הקבוצות הערביות השונות. כולם נלחמים נגדנו, וכלום מוחאים כפיים לכל טרוריסט רוצח, ורוקדים על הגגות על כל יהודי הרוג.
  היה טעם להתעסק ב"ארגונים" לו היו הבדלים ביניהם, לו היו כאלה שקוראים לשלום ופשרה עם ישראל, ומגנים מעשי רצח, אבל אין. כולם אותו דבר. יש מי שמנסים לזרוע חול בעיניים בדיוק על ידי הטכניקה של: זה לא היה ארגון א', זה היה ארגון ב'. אבל בין ארגון א' לארגון ב' אין שום הבדל, לכן אין טעם להתעסק בשמות ארגונים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: